Imbir – twardy i suchy korzeń znany przede wszystkim ze swojego charakterystycznego smaku i zapachu. Stosowany głównie w kuchni azjatyckiej, jako dodatek do dań mięsnych. Wykorzystywany również w piwowarstwie i winiarniach. Jednak imbir słynie przede wszystkim ze swoich cudownych właściwości prozdrowotnych, przez co wykorzystywany jest już od tysięcy lat!
Imbir zawdzięcza swoje właściwości takim związkom jak: potas, sód, magnez, fosfor, żelazo, cynk i miedź. Ponadto obecne są w nim takie witaminy, jak C, E i B.
Jakie właściwości ma imbir?
- Przeciwzapalne;
- Przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe;
- Wykrztuśne;
- Rozrzedzające wydzielinę w drogach oddechowych;
- Przeciwwymiotne
- Napotne i przeciwgorączkowe;
- Rozgrzewające;
- Przeciwbólowe.
Poza tym, że imbir stosowany jest w stanach choroby, jest skutecznym „lekiem” podczas odchudzania! Roślina ta znacznie przyspiesza przemianę materii, co w połączeniu ze zdrową dietą i ruchem pozwala znacznie szybciej osiągnąć upragnione efekty.
Cytryna… cóż można o niej powiedzieć? Wszyscy wiemy, że cytryna jest bogata w witaminę C, a tym samym wzmacnia naszą odporność. Nie umniejszajmy jednak jej roli i zapoznajmy się z jej zbawiennym wpływem na nasz organizm.
Jakie znaczenie ma cytryna?
Działanie przeciwutleniające – neutralizuje wolne rodniki, a tym samym wykazuje działanie antynowotworowe;
Zmniejsza objawy reumatoidalnego zapalenia stawów;
Zmniejsza ryzyko śmierci z powodu chorób serca, udaru mózgu i raka;
Wpływa na prawidłową pracę jelit – spowalnia trawienie cukrów i skrobi;
Oczyszcza organizm z toksyn;
Pozwala wchłaniać żelazo
Jesienna szaruga i zbliżająca się zima to właściwy czas, by sięgnąć po te dwa wspaniałe lekarstwa – naturalne a przynoszące wiele korzyści. Zasmakuj się w herbacie z cytryną i imbirem, przygotuj syrop imbirowo – cytrynowy i nie daj się chorobie!